Kære HG-gymnast

 

Vi har har travlt med at opdatere de IT-systemer vi bruger til at administrere foreningen med.  I løbet af sommerferien vil I opleve et nyt design på hjemmesiden.

Helt konkret betyder der at vi har lavet en ny hjemmeside og indført et nyt administrationssystem, hvor tilmelding til alle HG hold kommer til at foregå via hjemmesiden. Det betyder også at betaling for at gå på et gymnastikhold skal foretages med Dankort ved tilmelding direkte på vores hjemmeside. Vi anbefaler at man opretter 1 log in pr familie og her kan man så oprette resten af familien og bestemme hvilke familie medlemer der skal gå på hvilket hold og så foretage en samlet betaling. Helt basalt kommer det til at foregå lige som at handle i en hver anden web-butik. Rent administrations mæssigt frigiver det en masse ressourcer i HG da det nu er medlemmerne selv der indtaster og vedligholder deres data, og trænere og bestyrelse for mulighed til at sende email til alle medlemmer.

I kan allerede ny forberede jer på ændringerne ved at læse brugervejledningen herunder, der forklarer hvordan man registrerer sig som medlem.

Det skal for en god ordens skyld siges at man ikke er tilmeldt et hold før man har foretage betaling via Dankort.

Brugervejledning

 

Nu kan du læse Februar nummeret af

Spændstigtidende Her

 

Spørgsmål vedrørende kontingent bedes rettet til kasserer:

Lene Mikkelsen på telefon 74533474 eller mail